Запорізький молодіжний центр німецької культури «Заммельзуріум» у 2020 році відзначає 10 річний ювілей

Запорізький молодіжний центр німецької культури «Заммельзуріум» у 2020 році відзначає 10 річний ювілей

Молодіжний центр німецької культури «Заммельзуріум» було засновано у 2009 році за  ініціативи молоді німецького походження та підтримки Сергія Павелка (ексголови Запорізького міського товариства німців «Відродження») та Катерини Коломієць (викладача німецької мови Запорізького національного університету; нині – координаторки освітніх програм організації). Державна реєстрація Центру відбулася 4 лютого 2010 року.

Засновниками та першими керівниками МЦНК «Заммельзуріум» стали Катерина Єсікова – директор, Марія Шапочка – перший віце-директор та Олена Гаценко – другий віце-директор.

Молодіжний центр було створено з метою збереження німецької культури та сприяння взаємопорозумінню етнічних меншин в Запорізькому регіоні, розвитку та підтримки здібностей творчих особистостей серед молоді, сприяння розвитку партнерських відносин з Німеччиною та етнічними німцями в інших країнах.

Основними напрямками роботи товариства були і залишаються:

  • освітні семінари для молоді,
  • робота недільної школи для дітей,
  • мовні курси та мовні табори для дітей та молоді,
  • організація та проведення фестивалів німецької культури,
  • здійснення культурно-мистецьких, спортивних, благодійних проєктів,
  • молодіжні обміни,
  • діяльність танцювальної та вокальної студій,
  • реалізація проєктів з толерантності.

У вересні 2010 року, у фіналі Всеукраїнського фестивалю національних культур «Ми – українські» в місті Приморськ, честь представляти німецьку громаду був удостоєний дебютант фестивалю – танцювальна студія «Feuer» (екс-керівниця Марія Шапочка), ЗМЦНК «Заммельзуріум». Молодий колектив отримав визнання публіки і організаторів фестивалю за свою стилізовану інтерпретацію німецької польки.

В жовтні 2011 р. члени МЦНК «Заммельзуріум» брали участь в першому конгресі міст-побратимів міста Магдебург в Німеччині.

Протягом останніх років МЦНК «Заммельзуріум» провів:

– тренінг «Основи фандрейзингу для NGO»;

– воркшоп для молоді „Bewerbungskultur in Deutschland“;

– зйомки та реліз 2-х методичних фільмів для Hueber Verlag;

–  мовні курси;

– – практична конференція з історії німців Південного Сходу;

– проведення телемосту Магдебург-Запоріжжя;

–  тренінг «Міжкультурна комунікація»;

– міжнародний семінар з обміну досвідом для фахівців у сфері молодіжної роботи (за участі фахівців з Магдебурга).

Представники ЗМЦНК «Заммельзуріум» тісно співпрацюють з Центром національних культур ЗОУНБ, беруть участь у відзначенні Міжнародного дня рідної мови, Дня пам’яті та примирення, в засіданнях літературного клубу, присвячених творчості видатних німецьких письменників.

З 2020 р. в Центрі національних культур ЗОУНБ спільно з членами МЦНК  “Заммельзуріум” діє клуб з вивчення німецької культури та мови з використанням співу. Також на засіданнях клубу всі бажаючі познайомились з різдвяними традиціями, а також з біографіями та творчістю видатних  постатей німецької культури: письменником Еріком Кестнером (1899-1974), художником-карикатуристом Генріхом Ціллє (Зілль, 1858-1929), поетом-гумористом  і карикатуристом Вільгельмом Бушем (1832-1908)

За ініціативи та активної підтримки МЦНК німецька спільнота отримувала мовних асистентів. Серед них були Штефані Хорст, Мануель Лепперт, Естер Енгелькінг, Патрік Фозен. На сьогодні Матвій Рубан є культурним менеджером  за підтримки міжнародної організації IFA. Серед партнерів Центру є Гете Інститут в Україні,  Рада німців України, Німецька молодь в Україні,  Запорізьке  міське товариство німців «Відродження».

МЦНК «Заммельзуріум» є членом Асоціації німців України та Асоціації національних меншин в Запорізькій області.