В Бердянську відбувся тренінг з попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації

В Бердянську відбувся тренінг з попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації

21 червня 2019 року в Бердянському художньому музеї ім. І. Бродського відбувся тренінг з попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації, який організували Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та Асоціація національних меншин Запорізької області. Участь у заході взяли керівники та представники національно-культурних спільнот області.

Заступник директора–начальник управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло, вітаючи учасників заходу, підкреслив, що в області постійно ведеться спільна робота державних структур, національно-культурних спільнот та громадських організацій, завдяки чому усі народи багато років живуть взаємно поважаючи один одного. Департамент культури, туризму, національностей та релігій постійно сприяє проведенню мультикультурних патріотичних, культурно-мистецьких та науково-просвітницьких заходів. Поточного року вже пройшли: презентація збірки обласного методичного центру культури і мистецтва „Страви різних  національностей”, ІІ Фестиваль фільмів національно-культурних товариств, інтелектуальна гра „Міжнаціональний брейн-ринг”, інформаційно-просвітницький захід „Історико-культурна та науково-освітня платформа „Від історичної слави – до успішного майбутнього” за участю сенатора Республіки Польща Артура Важохи, консула Республіки Польща в Харкові Яна Здановського та інші заходи.

Завідувач сектору внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю, національностями та релігіями відділу оргроботи та внутрішньої політики виконкому м. Бердянськ Ірина Шинкаренко розповіла про діяльність національних громад у мультикультурному курортному місті.

Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані виступив з інформацією за темою  „Ксенофобія: соціальні та медичні аспекти (досвід Європи та України)”. Він також повідомив, що на сьогодні в області діють 104 громадських організацій національних меншин.

Методист Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталя Богомолова розповіла про формування толерантності в полікультурному освітньому середовищі Запорізького регіону, зазначивши, що знайомство з різними культурами не лише надає відповідні знання, але й сприяє підвищенню комунікативних навичок.

Про християнські засади протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації повідомила голова товариства польської культури ім. Св. Івана Павла ІІ Ганна Макушинська, розповівши про досвід Республіки Польща.

Про досвід співпраці з державними структурами розповів керівник Громадської організації „Запорізький ромський центр „Лачо Дром” Олексій Падченко.

Виступ вокального ансамблю „Ізвор” болгарського товариства „Родолюбіє” (м. Бердянськ), переможця багатьох фестивалів та конкурсів в Україні та Болгарії ще раз продемонстрував багатство культури різних народів Запорізького краю.