У Запоріжжі відзначили Дні українсько-польської культури, науки й освіти «Pod jednym niebem»

У Запоріжжі відзначили Дні українсько-польської культури, науки й освіти «Pod jednym niebem»

28-29 травня 2020 р. в інженерному інституті Запорізького національного університету відбулася міжнародна науково-практична online-конференція «Економіка та менеджмент у період цифрової трансформації бізнесу, суспільства і держави». Її організаторами стали Запорізький національний університет; центр польської мови і культури ім. Яна III Собеського; Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща); Словацький університет сільського господарства в Нітрі; Вища школа управління охороною праці (м. Катовіце, Республіка Польща).

Щорічні травневі дні українсько-польської культури, науки й освіти «Pod jednym niebem» та дні Європи «Україна – Польща – Словаччина», одними з організаторів яких є центр польської мови і культури ЗНУ ім. Яна III Собеського та викладачі факультету економіки та менеджменту інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) з повним правом можна вважати міжнародною науковою візитною карткою нашого краю.

Вже традиційно їх учасниками стають парламентарії, науковці, діячі культури та мистецтва України, а також країн Центральної і Східної Європи. Щорічно ці заходи поєднують як виставки, фестивалі, концертні програми, так і семінари, панельні дискусії та науково-практичні конференції – повідомляє прес-служба ЗНУ.

Організаційний комітат очолив ректор ЗНУ Микола Фролов, а його заступниками стали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук; директор центру польської мови і культури ім. Яна III Собеського Ганна Макушинська та завідувач кафедри фінансів Наталя Метеленко.

Конференцію «Економіка та менеджмент у період цифрової трансформації бізнесу, суспільства і держави», до якої вже на початку заходу в online-режимі приєдналося більше ста учасників, провели доктор В’ячеслав Глущевський і доцент Ганна Макушинська.

Робота конференції відбувалася за двома напрямками: один – для студентів, а інший – для науковців, практиків та аспірантів. Свої дослідження студенти представили за такими напрямками, як міжнародні програми навчання: досвід України, Польщі, Словаччини; інформаційна економіка; оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством; фінанси держави та підприємницьких структур; промисловий менеджмент; економіка підприємства; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; державне управління: політика національної безпеки.

Науковці, практики та аспіранти, представили свої наукові роботи за такими напрямками, як екосистема планети – партнер людства: філософський концепт; моделювання соціально-економічних систем, методи економічної динаміки; податкове планування і контроль в аудиті та управлінні бізнесом; управління державними та місцевими фінансами: регіональний аспект; інноваційні технології промислового менеджменту; публічне управління: регіональні, загальнодержавні, правові аспекти; екологічна політика регіону як стратегічна функція органів місцевого самоврядування.