Вірмени України в Запоріжжі підбили підсумки минулого кварталу і поділилися планами на майбутнє

Вірмени України в Запоріжжі підбили підсумки минулого кварталу і поділилися планами на майбутнє

11 вересня в обласному центрі відбулася щоквартальна конференція «Спілки вірмен України», у роботі якої  взяли участь заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації (стажування) Олександр Свистун, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігії ЗОДА Владислав Мороко, голова «Спілки вірмен України» Вілен Шатворян, посол республіки Вірменія в Україні Тигран Сейранян, глава української єпархії ВАЦ єпископ Маркос Оганесян, глава «Ради національно-культурних товариств України» Ашот Аванесян, голова «Союзу вірмен Запорізькій області» Арташес Саргсян, президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, керівники вірменських громад України, представники міської влади.

В рамках конференції у Вірменській апостольській церкві глава української єпархії ВАЦ єпископ Маркос Оганесян і настоятель ВАЦ Запорізької області отець Юсик Нуріджанян зустріли представників Духовного ради Запорізької області і глав регіональних вірменських громад України, відбулася спільна молитва за участі керівників та священників різних конфесій за благополуччя України і Запорізького регіону.

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації (стажування) Олександр Свистун висловив подяку за благодійну діяльність «Спілці вірмен Запорізької області»: «Ми дуже цінуємо, що ваша організація надає допомогу навчальним закладам, спортивним об’єднанням, малозабезпеченим сім’ям – особливо в ці непрості часи пандемії і деяких економічних проблем».

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігії ЗОДА Владислав Мороко зазначив, що обласна влада приділяє велику увагу питанню співпраці в етнонаціональній сфері. В області проживає 120 національностей, зареєстровано 100 національно-культурних товариств, і міжнаціональна злагода, яка зберігається в суспільстві, є підсумком злагодженої та плідної співпраці державних органів влади, громади та національно-культурних організацій.

Голова «Спілки вірмен України» Вілен Шатворян в своєму вітальному слові до гостей конференції відзначив активну роботу «Спілки вірмен Запорізької області»: «Організація розвивається і плідно працює в останні роки – з приходом Арташеса Саргсяна – і є прикладом для багатьох об’єднань вірмен в інших областях».

Арташес Саргсян, президент «Спілки вірмен Запорізької області», в своїй промові зазначив: «Ми, представники обласної Спілки вірмен, раді тому, що живемо на Запорізькій землі. Ми вважаємо цю землю своєю домівкою. І тому не маємо права не відповідати взаємністю на те добро, яке отримуємо. Свої благі справи ми робимо тому що вважаємо такі дії правильними і хочемо бути хорошим прикладом. Я пишаюся, що за кілька років, які я керую Спілкою вірмен Запорізької області, а Рудольф Акопян є її віце-президентом, ми змогли створити згуртовану вірменську сім’ю. Ми раді бути частиною великої родини вірмен України».

Посол Республіки Вірменія в Україні Тигран Сейранян зазначив, що  «Спілка вірмен Запорізької області» є однією з найбільш активних організацій, яка робить все можливе для процвітання Запорізького краю.

Глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви єпископ Маркос Оганесян звернувся до учасників конференції із закликом повернутися в свої міста і громади з новими ідеями і бажанням розвивати і творити добрі справи.

Голова «Ради національно-культурних товариств України» Ашот Аванесян повідомив, що  в Україні налічується більше 1200 організацій, в тому числі 60 етносів представляють понад 350 організацій в Раді.

Під час конференції «Спілки вірмен України»  було вручено почесні грамоти й пам’ятні подарунки запоріжцям, які зробили найбільший внесок у розвиток вірменської громади. Зокрема, віце-президент «Союзу вірмен Запорізької області» Рудольф Акопян був відзначений грамотами Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, Асоціації національних меншин Запорізької області, а також медаллю «Ради національно-культурних товариств України».

Представники вірменських громад з різних регіонів країни підбили  підсумки діяльності за минулий квартал і визначили основні напрямки роботи на майбутні три місяці, а також і на наступний рік.

Так, на всеукраїнському рівні планується створення організації вірменських медиків України і відновлення молодіжних акцій Спілки, зокрема, проведення зимового молодіжного табору в Карпатах. Наступного року представники  діаспори планують відкрити в Єревані і передати в комунальну власність міста скейт-парк, побудований за кошти вірмен України. Також напередодні Нового року «Спілка вірмен України» відправить в регіони близько 2000 новорічних подарунків, які передадуть дітям з малозабезпечених сімей та дітям, які досягли визначних успіхів у навчанні або спорті. Для вірменських студентів українських вузів «Спілка вірмен України» підготував стипендіальну програму.

Як розповів віце-президент «Спілки вірмен Запорізької області» Рудольф Акопян, запорізька вірменська громада продовжить роботу за трьома своїми основними напрямками: підтримки спорту, медиків і малозабезпечених родин. За три місяці запорізька Спілка вірмен підтримала проведення спортивних турнірів з боротьби, важкої атлетики, художньої гімнастики, надавала допомогу в придбанні спортивного інвентарю. У період карантину організація надавала і надає допомогу запорізьким медикам. Також близько 70 малозабезпечених сімей отримали від «Спілки вірмен Запорізької області» продуктові набори. Завершився третій «сезон» Investment Business School – проекту, спрямованого на підтримку бізнесменів, в якому «Спілка вірмен Запорізької області» виступала співорганізатором і одним із спонсорів.

Також «Спілка вірмен Запорізької області» презентувала майбутній  фестиваль вірменської культури і творчості «Арені», що пройде, як тільки такі заходи будуть дозволені карантинними правилами.