Український культурний фонд презентував грантові проєкти для підтримки самобутності національних меншин і корінних народів України

Український культурний фонд презентував грантові проєкти для підтримки самобутності національних меншин і корінних народів України

Український культурний фонд і Державна служба з етнополітики та свободи совісті 18 листопада провели інформаційний день про грантові можливості для представників національних меншин та етнічних спільнот України.

Вебінар «Грантові можливості від УКФ для підтримки самобутності національних меншин і корінних народів України» відбувся  у вигляді  zoom-конференції та трансляції в мережі Facebook.

Участь у вебінарі взяли більше 50 керівників та представників національно-культурних товариств, громадських організацій, активістів, в тому числі із Запорізької області.

Кураторами та  учасниками вебінару стали  голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, головний спеціаліст відділу аналітики та стратегічного планування Держетнополітики Ольга Ковальська,  заступниця виконавчої директорки з питань організаційного розвитку УКФ  Ірина Осадча, керівниця проектного відділу УКФ Тетяна Лишневець та менеджерка з розвитку партнерств УКФ Анастасія Павлова.

Представники нашої області за три роки грантової діяльності Українського культурного фонду вже успішно отримали 39 грантів. Реалізовано чимало проєктів. Зокрема, у 2019 р. – проєкт «Інклюзивний марафон «Творчість без обмежень» (БО «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль ТОВ»)  та «Інклюзивний мистецький табір «Мистецтво без обмежень» і серія виставок інклюзивного мистецтва (ГО «Запорізький ромський центр «ЛАЧО ДРОМ»).

Учасники інформаційного дня ознайомилися із грантовими програмами  УКФ на 2020-2021 рік, докладно переглянули програми, у рамках яких організації націоналах меншин можуть подавати заявки на фінансування свої проєктів.

На офіційному сайті УКФ https://ucf.in.ua в розділі «Грантові програми» можна ознайомитись із оголошеними конкурсними програмами на 2021 рік та  інструкціями щодо кожного ЛОТу. Окремо серед проєктів «Знакових подій» виділено ЛОТ «Кримськотатарська культура».

Загалом програми поділяються за змістом та напрямками культурних проектів, заявниками можуть бути не лише національно-культурні товариства, а усі, хто відповідає вимогам до заявників конкретних програм. Це може бути індивідуальний проєкт (відкритий для подання заявок фізичними особами-підприємцями), проєкт національної співпраці (передбачає реалізацію проекту спільно із партнером або партнерами у двох або більше регіонах України), проєкт міжнародної співпраці (передбачає реалізацію проекту в Україні та/або за кордоном).