у с. Ботієво Приазовського району пройшов круглий стіл в рамках підготовки до фестивалю болгарської культури

у с. Ботієво Приазовського району пройшов круглий стіл в рамках підготовки до фестивалю болгарської культури

29 – 30 травня до Приазовського району завітали представники Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» ЗОР та керівники громадських організацій національних меншин.

Під час робочої поїздки  у с. Ботієво Приазовського району, в рамках підготовки до проведення фестивалю болгарської культури «Българи да си останем!», відбувся круглий стіл за участю директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислава Мороко, заступника директора, начальника управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Павла  Мяло, т.в.о. директора, завідувача відділу комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Олени Златової, начальника відділу  культури, туризму та архівної роботи Приазовської райдержадміністрації Ольги Кірпік, керівника громадської спілки «Асоціація національних меншини Запорізької області» Науфаля Хамдані, голови громадської організації «Ботієвський болгарський культурно-освітній центр «Светліна» Людмили Жейнової та ін.

Владислав Мороко розповів присутнім про особливу увагу, яку приділяє Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації моніторингу загроз та викликів у етнонаціональній сфері, особливо спробам використати «болгарське питання» під час децентралізації. Очільник Департаменту наголосив, що у Запорізькій області панує міжнаціональний мир та злагода та обговорив питання участі болгарських творчих колективів у запланованих заходах: фестивалі національних культур «Ми – українські» та ІХ Соборі болгар України.

Керівник громадської спілки «Асоціація національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані повідомив про роботу національних товариств Запорізької області, зокрема в умовах карантину.

Учасники круглого столу взяли участь у презентації Болгарського культурно-освітнього центру «Светліна» відвідали болгарську недільну школу  «Ізвор», яка діє у приміщенні Ботіївського сільського будинку культури, і в якій навчається 58 дітей.

Гості Ботієва та представники національних громад області поклали квіти до знакових пам’ятників в історії болгар – погруддя Христо Ботєва та пам’ятного знака на честь переселення болгар до Приазов’я.