У Мелітополі відкрито меморіальний комплекс жертвам Голокосту

У Мелітополі відкрито меморіальний комплекс жертвам Голокосту

12 серпня у Мелітополі, у новому сквері на вулиці Гетьманській, поряд з МДПУ ім. Б.Хмельницького, відкрито меморіал, присвячений жертвам Голокосту.
В урочистій церемонії взяли участь керівництво Мелітопольського міськвиконкому, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко, головний рабин Запорізької області Нохум Ерентрой, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, керівники й представники єврейських громад Мелітополя, міських національно-культурних товариств, гості міста.
Як розповіли представники єврейської громади Мелітополя, місце розташування пам’ятного знаку жертвам Голокосту обрано не випадково – саме тут в період нацистської окупації розташовувалися каральні органи і цією дорогою вели на розстріл жителів міста, серед яких було багато євреїв. Автор пам’ятника – український скульптор Олександр Дяченко. Пам’ятник зображує жінку, яка мала б тримати за руку дитину, але її долоня порожня – це символ ненароджених дітей…
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко зазначив, що ця скульптура має стати застереженням проти нелюдських режимів, закликом до єднання і толерантності. Відкриття меморіального комплексу стало знаковим для всього Мелітополя, об’єднала громаду для вшанування пам’яті жертв трагедії Голокосту – під час Другої Світової війни загинули мільйони представників різних народів.
Зелену зона біля меморіалу обладнано автоматичним поливом, доріжки викладено плиткою, весь сквер оновлено. На такі роботи з місцевого бюджету було виділено 2100 тис грн. Мелітопольські меценати Володимир Шпільфогель і Юрій Даніман, який зараз живуть в Києві, також виділили кошти на установку пам’ятника.