У Мелітополі розглядали питання організації проведення ІХ фестивалю «Собор болгар України»

У Мелітополі розглядали питання організації проведення ІХ фестивалю «Собор болгар України»

Цього року, як ми вже повідомляли,  «Собор болгар України» відбудеться у Запорізькій області. 29 травня у Мелітополі відбулося засідання робочої групи з підготовки до IX Собору болгар України, в якому взяли участь  представники Мелітополя і Одеси.

«Собор болгар України» – це головна соціально-культурна подія болгарської діаспори, метою якої є збереження і розвиток традицій, примноження історичних, культурних і освітніх досягнень болгарського етносу в Україні. Історія заходу сягає корінням в далеке минуле. У вересні 1998 року Асоціація болгар України вперше провела такий масштабний захід в Одесі, на нього зібралися болгари Бессарабії, Таврії, Криму, Києва, Тернополя, Миколаєва тощо.

Ініціатором проведення заходу в нашій області виступила Асоціація болгар України, яка об’єднує понад 100 болгарських громадських організацій.

Фестиваль вперше буде організовано у м. Мелітополь. Він збере представників національно-культурних товариств болгар Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська та районів компактного проживання болгар: Приморського, Приазовського та Бердянського. В рамках заходу заплановано концертні виступи фольклорних колективів, ярмарок, різноманітні конкурси тощо.

Вже визначені головні акценти масштабного свята в Запорізькій області, яке пройде 11-12 вересня 2020 року. Заплановано, що захід буде складатися з декількох блоків: відкриття пам’ятника на площі «Слівен» в Мелітополі, науково-практична конференція «Болгари в Північному Причорномор’ї», великий 8-годинний концерт у парку ім. М. Горького, ярмарок, виставка болгарських предметів побуту, музей живих фігур, демонстрація та дегустація болгарських страв, народні гуляння і багато іншого.