Ромські жінки у м. Запоріжжі створили громадську організацію «Голос Ромні»

Ромські жінки у м. Запоріжжі створили громадську організацію «Голос Ромні»

Ромська громада Запоріжжя повідомила про створення нової громадської організації – «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» (NGO «Association of Roma women «Voice of Romni»).

Головна мета нової організації – просування ідей ґендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок, в тому числі уразливих груп жінок та дівчат (ромські жінки та дівчата, ВПО, сільські жінки та дівчата, жінки та дівчата з інвалідністю), протидію всім формам насильства щодо жінок, дівчат та дітей. Члени ГО планують працювати задля привернення уваги громадськості до питань різноманітності та ґендеру та посилення громадсько-політичної активності жінок.

Президентка ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова розповіла:

«Засновниці ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» – співзасновниці ГО «Запорізький ромський центр «Лачо Дром», яка вже майже п’ять років опікується захистом прав ромів, покращенням доступу ромського населення до соціальних, юридичних, медичних послуг, до програм освіти, працевлаштування та включенням ромської національної меншини в українське суспільство.

В Україні чимало активних, відомих представниць ромської громади. Рані Романі – ромська поетеса (збірка поезій «Мирэ дрога мануша»). Земфіра Кондур – активістка, яка багато років працює у сфері захисту прав ромів і ромок в Україні. Вона – віце-президентка Ромського жіночого фонду «Чіріклі» – відомої ромської організації; а також фандрайзерка ромського інтернет-радіо «Chiriklo». Земфіра понад 20 років займається проблематикою становища ромів в Україні загалом і зокрема ромських жінок.  Ріта Іжак – незалежна експертка із питань меншин при ООН.

Сьогодні перш за все ми плануємо здійснити комплексний аналіз потреб ромських жінок, аби ефективно вибудувати подальшу роботу і бути постачальницями саме тих послуг, яких потребує наша цільова аудиторія.

Ми активно вчилися, кілька років набували необхідні навички та знання і наразі бачимо потребу, сили та натхнення єднатися щоб розвивати ромський жіночий рух в Україні!»

Усі, хто хоче співпрацювати із «Об’єднанням ромських жінок «Голос Ромні», можуть звертатися на електронну пошту golosromni@gmail.com або на сторінку в соціальній мережі Facebook NGO «Association of Roma women «Voice of Romni»