Ромська громада Запоріжжя взяла участь в міжнародному форумі

Ромська громада Запоріжжя взяла участь в міжнародному форумі

10 грудня президентка ГО «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» Анжеліка Бєлова та голова Громадської організації «Запорізький ромський центр «Лачо Дром» Олексій Падченко взяли участь у прямому ефірі «Форуму політичної участі представників та представниць ромських громад: досвід України».

Участь у форумі взяли народна депутатка України ІХ скликання, членкиня Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, голова підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин, голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавета Ясько, керівник підрозділу стратегічного партнерства спеціального представника генерального секретаря з питань ромів Ради Європи Аврора Айлінкай (Страсбург, Франція), менеджер програм ROMED Генерального секретаря з питань ромів  Ради Європи Маркос Андрейд (Страсбург, Франція), представники ромських громад Запоріжжя, Чернігова, Кремінного, Ужгорода та Одеси.

Сьогодні в Україні мешкають близько 400 тисяч ромів. Цього року 25 представників ромської національності взяли участь у місцевих виборах, як кандидати на різні посади. Десять з них були обрані – один в Полтавській області, інші – в Закарпатській.

Проєктний координатор міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чірікл» Юліан Кондур зазначив, що за минулий рік значно активізувалася робота ромських громадських активістів. 45 ромів в Україні взяли участь у заходах цьогорічної «Ромської політичної школи», більшість з яких молоді чоловіки та жінки. Вони діяли як виборці та кандидати на місцевих виборах, представники ЗМІ та спостерігачі.

Виконавча директорка ГО «Запорізький ромський центр «Лачо Дром», президентка NGO «Association of Roma women «Voice of Romni» Анжеліка Бєлова розповіла про роботу запорізьких активістів, навчанні у «Ромській політичній школі».

Керівник ГО «Запорізький ромський центр «Лачо Дром» Олексій Падченко зазначив, що «Форум політичної участі представників та представниць ромських громад: Досвід України» символічно відбувся у Міжнародний день прав людини, розповів про досвід ромських кандидатів у депутати на місцевих виборах, згадав історію успіху Миколи Білобаби (м. Кривий Ріг), а також повідомив про діяльність медіа-спостерігачів з числа ромів на місцевих виборах 2020.

Також під час роботи форуму було повідомлено про досвід роботи посередників. Нині в Україні підготовлено 74 ромські посередники та посередниці. Вони допомагають ромам реалізувати свої права і повноцінно інтегруватися у суспільне життя.

Завдяки їхній роботі представники та представниці громад можуть отримувати доступ до медичних і соціальних послуг, соціальний супровід. Отримати допомогу в реєстрації паспорту, або свідоцтва про народження. Посередниці і посередники сприяють порозумінню між ромськими спільнотами та суспільством.

Як зазначили учасники форуму, участь ромів у громадсько-політичному житті  є невід’ємною складовою інклюзивних процесів в Україні.