Ромська громада опрацьовує стратегію роботи на майбутнє

Ромська громада опрацьовує стратегію роботи на майбутнє

Ромська громада Запорізької області активно співпрацює з міжнародними інституціями та органами державної влади. В Запорізькій області зареєстровано три громадські організації ромів: «Запорізькій ромський центр «Лачо Дром», «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні» та «Ромська мрія».

Ромські активісти – активні учасники Інтеркультурних містечок на щорічних фестивалях „Покрова на Хортиці”, обласних туристичних фестивалів „Запоріжжя – місце щастя”, та інших культурно-мистецьких заходів.

Завжди користуються великою популярністю національні кухні на святах та фестивалях і тут ромська громада демонструє неперевершено смачні м’ясні страви.

Ромські активісти постійно користуються увагою ЗМІ. Так, днями гостями «Українського радіо Запоріжжя» та телеканалу «Суспільне:Запоріжжя» стали голова правління ГО «Запорізькій ромський центр «Лачо Дром» Олексій Падченко та виконавча директорка ГО «Запорізькій ромський центр «Лачо Дром»,  Анжеліка Бєлова, яка також є очільником «Об’єднання ромських жінок «Голос Ромні».

Зокрема, Олексій Падченко зазначив, що приблизно 4 тисячі ромів мешкає в обласному центрі, загалом по області – 5,5 тисяч.

Анжеліка Бєлова розповіла про п’ять років роботи ГО «Лачо Дром» та взаємодію з органами влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями.

Як відомо, у 2020 році завершується термін дії «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року», схваленої Указом Президента України від 8 квітня 2013 р. та «Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р.

Як повідомили Олексій Падченко та Анжеліка Бєлова, 23 жовтня ц.р. відбулося громадське онлайн-обговорення нових планів. До 10 листопада ще можна надати свої рекомендації та пропозиції щодо формування «Стратегії запобігання всім формам дискримінації ромської національної меншини на період до 2030 року» за наступною електронною адресою: consultations@dess.gov.ua.

Працює робоча група для внесення пропозицій. Детальніше про процес обговорення та самі документи (проекти плану заходів на 2021 рік щодо реалізації Стратегії та Стратегію запобігання всім формам дискримінації ромської національної меншини та включення в українське суспільство тих її представників, які опинились у складних життєвих обставинах, на період до 2030 року) можна подивитися на сайті Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті.