Приморський ліцей активно працює та розвивається

Приморський ліцей активно працює та розвивається

29 липня, під час робочої поїздки до Приморська, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко відвідав комунальний заклад «Приморський регіональний українсько-болгарський багатопрофільний ліцей ІІ-ІІІ ступенів» Приморської міської ради Приморського району Запорізької області.

Ліцей пропонує своїм учням філологічний, суспільно-гуманітарний та природничо-математичний напрями навчання. Болгарська мова в ліцеї вивчається як обов’язковий предмет, впроваджено поглиблене вивчення таких предметів як українська мова, англійська мова, історія України, математика, біологія. Відповідно до Статуту Приморського ліцею заклад надає гарантовані години на вивчення болгарської мови згідно з Типовим навчальним планом: 38 годин на тиждень у 8-11 класах. Також вивчаються болгарська література та історія Болгарії – по 4 години на тиждень. У 2018 році за кошти болгарської спільноти в кабінет болгарської мови придбане обладнання на суму 968 тис. грн. (комп’ютерна техніка, ІКТ-дошка, МФУ, навчально-дидактичні матеріали, меблі).

У 2020 році Приморський ліцей виграв грант від Посольства Республіки Болгарія в Україні на суму 400 тис. грн. для облаштування кабінету української мови та медіатеки.

Побоювання болгарської спільноти у Приморському районі викликає той факт, що згідно вимог закону України «Про повну загальну середню освіту» № 463-ІХ від 16 січня 2020 року, передбачається, що здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Таким чином, з 1 вересня 2024 року для започаткування та провадження освітньої діяльності Приморського ліцею, у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів. На думку болгарської спільноти, це може призвести до закриття ліцею.

У нараді в ліцеї взяли участь заступник директора–начальник управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков, міський голова Приморська Олена Божкова, заступник міського голови з питань освіти, культури, охорони здоров`я та соціального захисту населення Ія Алавацька, начальник відділу освіти Приморської міської ради Приморського району Запорізької області Ольга Галаніна, директор закладу «Приморський регіональний українсько-болгарський багатопрофільний ліцей ІІ-ІІІ ступенів» Василь Вишневецький, директор Комунального закладу «Преславська гімназія імені академіка Миколи Державіна» Приморської міської ради Приморського району Запорізької області Тетяна Саввова, голова Приморського районного болгарського культурно-просвітницького товариства «Співдружність» Степан Намлієв.

Як підкреслив Владислав Мороко, прийняття будь-якого рішення неможливо без згоди громади. Якщо у законі «Про повну загальну середню освіту» не враховано особливості освітньої діяльності для національних меншин, треба залучати народних депутатів та вносити зміни до профільного закону. Очільник Департаменту запевнив болгарську спільноту у своїй повній підтримці.

Олена Божкова наголосила, що підготовлено план оптимізації мережі закладів освіти у Приморському районі, а місцева влада здійснює всі необхідні заходи для подальшого функціонування ліцею.

Була досягнута домовленість, що ініціативна група на чолі з головою Приморського районного болгарського культурно-просвітницького товариства «Співдружність» Степаном Намлієвим підготує свої пропозиції щодо наявної проблеми.