Представники Запорізької області взяли участь в онлайн зустрічі щодо реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Представники Запорізької області взяли участь в онлайн зустрічі щодо реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

В рамках реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр. (проект “Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні”) 26 листопада  в онлайн форматі відбулася координаційна зустріч за участю представників Ради Європи та Офісу Ради Європи в Україні, народних депутатів України, співробітників Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті,  Державної міграційної служби України,  Міністерства освіти та науки України, Запорізької та Одеської обласних державних адміністрацій.

Учасників зустрічі привітали Олена Литвиненко – Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні; Халвард Горсет – Голова Департаменту з питань антидискримінації, Рада Європи (Страсбург);  Олена Богдан – Голова Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті; Дмитро Лубінець – Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Під час наради було розглянуто ряд актуальних питань співпраці європейських інституцій, органів державної влади України та національних меншин. Проаналізовано стан реалізації проблеми захисту національних меншин, у тому числі ромів та мов меншин в Україні.

Заступник директора Департаменту культури, туризму, національності та релігій Запорізької облдержадміністрації Павло Мяло розповів про практичний досвід співпраці з національними меншинами в рамках проекту, зокрема функціонування комунікаційної платформи національних спільнот national.zp.ua.  Та запропонував у 2021 р. зосередити  головну увагу на навчанні державних службовців, зокрема в рамках індивідуальних програм підвищення рівня професійної компетентності державного службовця, засадам комунікації з національними меншинами та основам проектної діяльності.