Поляки Запорізького краю святкують День незалежності Польщі

Поляки Запорізького краю святкують День незалежності Польщі

11 листопада Польща святкує 102 річницю незалежності. Щороку національно-культурні польські товариства області до цього дні проводять чимало  культурно-просвітницьких заходів. Цього року більша частина святкування, яке традиційно об’єднує  Україну та Польщу,  проходить в онлайн форматі. Та деякі заходи, за дотримання карантинних норм, пройшли і на природі, і в національних громадах.

Так, Запорізьке товариство польської культури імені святого Іоанна Павла ІІ провело духовно-спортивний захід «Біг Незалежності з Розарієм до кордонів Неба»  на честь Дня незалежності Польщі.

– На острові Хортиця відбувся «Біг Незалежності з Розарієм до кордонів Неба», захід пройшов із дотриманням всіх карантинних норм, – розповіла доктор філософії, голова товариства польської культури імені святого Іоанна Павла Другого Ганна Макушинська. – Дякуємо Товариству «Спільнота польська» за підтримку акції, дипломи та медалі. Окрему подяку ми висловлюємо  віце-президентові Всеукраїнської федерації скандинавської ходи пані Ользі Мачигиній і ректорові Запорізького національного університету Миколі Фролову за підтримку в організації заходу. Це був чудовий день наповнений молитвою на честь Пресвятої Діви Марії – Королеви Польщі, розвагами, душевним спілкуванням.

Крім о.Хортиця ця акція пройшла у с.Богатирівка, де мешкають родини висланих до Казахстану поляків.

Члени Союзу поляків Запоріжжя «Полонія» (керівник – Лідія Єгорова) за “круглим столом” відзначили святкування Дня Незалежності Польщі.

Під час заходу також відбулася презентація нової книги «Польська сторінка Великого терору: репресії на теренах Кам’янсько-Дніпровського району» (автор проекту – доктор історичних наук Віктор Філас).

З урочистостями учасників свята привітав заступник директора–начальник управління міжнаціональних відносин Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Мяло, який подякував членам польської громади за активну громадську роботу та співпрацю. «Святкуючи День незалежності Польщі ми проводимо паралелі із становленням незалежності України.  Наша Запорізька область унікальна в цьому плані, тут проживає близько 130-ти національностей. І  наша область є прикладом толерантності міжнаціональної та міжрелігійної».

Голова Асоціація національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані розповів про спільні заходи національно-культурних товариств та побажав подальших творчих здобутів товариству «Полонія».