Підготовка до проведення IX Собору болгар України у м. Мелітополі триває

Підготовка до проведення IX Собору болгар України у м. Мелітополі триває

Як ми повідомляли раніше, у вересні 2020 р. у м. Мелітополь пройде IX Собор болгар України. Для інформування про підготовку Собору у мережі фейсбук створена спеціальна сторінка. Зокрема,   19 червня в Мелітополі відбулася робоча зустріч оргкомітету IX Собору болгар України за участю народних депутатів Сергія Мінько і Антона Кіссе (президента Асоціації болгар України), першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Івана Федорова, почесного консула Республіки Болгарія в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях Сергія Желева. В ході зустрічі обговорювалися ключові питання підготовки масштабного заходу. Зокрема, було визначено місце встановлення пам’ятника болгарському національному герою Хаджі Дмитру на площі «Слівен». З 2012 р Мелітополь і болгарське місто Слівен стали містами-побратимами, якими по сьогодiшнiй день підтримують тісні дружні та культурні зв’язки.

Також в цей день члени оргкомітету відвідали Інтеркультурний музей «Кале», де познайомилися з культурою національних меньшінст міста Мелітополь. Зокрема, караїмів, болгар, німців, чехів та ін.

На 19 юни в Мелитопол се състоя работна среща на организационния комитет на ІХ Събор на българите в Украйна с участието на народните депутати Сергей Минко и Антон Киссе, президент на Асоциацията на българите в Украйна, първи заместник-председател на Запорожката областна държавна администрация Иван Федоров, почетен консул на Република България в Запорожка, Донецка и Луганска области Сергей Желев. По време на срещата бяха обсъдени основните въпроси по подготовката на мащабното събитие. Бе определено мястото за установяване на паметника на българския национален герой Хаджи Димитър на площад “Сливен”. От 2012 г. Мелитопол и българският град Сливен стават градове-побратими, които и до днес поддържат тесни приятелски и културни връзки.

Също на този ден членовете на организационния комитет посетиха междукултурния музей “Кале”, където се запознаха с културата на националните малцинства в град Мелитопол, а именно – караимите, българите, германците, чехите и т.н.