Національно-культурні товариства Запорізької області під час пандемії й надалі допомагатимуть тим, хто цього потребує

Національно-культурні товариства Запорізької області під час пандемії й надалі допомагатимуть тим, хто цього потребує

21 травня директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко взяв участь у зустрічі у хабі «Платформи спільних дій», де керівники громадських організацій національних меншин Запорізької області обговорили наслідки пандемії та подальші дії, спрямовані на вихід з кризи. У заході взяли участь голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, віце-президент спілки вірмен Запорізької області Рудольф Акопян, директор єврейського общинного центру «Мазаль Тов» Інеса Носенко, заступник директора татарської організації «Ялдуз» Алі Ямбулатов, голова Запорізької ромської організації «Лачо Дром» Олексій Падченко, інші учасники підключалися за допомогою мережі Інтернет.

Представники національно-культурних товариств під час заходу «Подолати спільно: багатонаціональне Запоріжжя в боротьбі з наслідками пандемії» зазначили, що солідарність і спільна боротьба – шлях до подолання епідемії коронавірусу і запевнили, що й надалі допомагатимуть тим, хто цього потребують.

Так, Спілка вірмен Запорізької області спільно зі Спілкою вірмен України та об’єднанням вірменських медиків України разом із благодійниками надає допомогу лікарням для забезпечення роботи в умовах карантину. Віце-президент Спілки вірмен Запорізької області Рудольф Акопян передав до КНП «Пологовий будинок № 4» ЗМРП та КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР, до лікарень Олександрівського та Вознесенівського районів засоби захисту для медичного персоналу та асептичні розчини. Допомога різним лікарням триває.

28 квітня волонтери ГО «Міський центр допомоги», представники вірменської (Спілка вірмен Запорізької області) і мусульманської (Запорізька  мусульманська громада «Якти Юл», яка входить до складу ДУМУ «Умма») спільнот м. Запоріжжя об’єдналися, щоб допомогти жителям гуртожитку, де був зафіксований спалах коронавирусу. Овочі, продукти, питна вода, засоби захисту та антисептики – все це привезли жителям гуртожитку, які два тижні перебували на ізоляції.

Представники ІКЦ «Віра» та Запорізької кримськотатарської громадської організації «Ана юрт» також привозили гарячі обіди студентам гуртожитку Запорізької медичної академії.

Ромська громада Запоріжжя днями отримала допомогу від Фонду EVZ (Німеччина), волонтери ГО Запорізький ромський центр «Лачо дром» розфасували продукти і медичні засоби в індивідуальні набори та доставили допомогу в родини потребуючих (ромам, які народилися до 1945 року). Допомогу від Фонду EVZ (Німеччина) отримають роми-діти війни по всій області. Вона розрахована на 20 місяців, і включає в себе не лише продуктові та медичні набори, але й можливість отримати юридичні та медичні консультації.

Національно-культурне караїмське товариство «Джамаат» м. Мелітополя постійно допомагає людям похилого віку. Під час карантину всіх, кому більше 60 років, забезпечували продуктами харчування. Про це розповіла під час онлайн підключення представниця національно-культурного товариства «Джамаат» Олена Арабаджи

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко зазначив, що вірменська, кримськотатарська, ромська, караїмська, єврейська та інші громади активно опікується соціально незахищеними громадянами – надають їм продуктові набори, засоби дезінфекції та індивідуального захисту. І не лише членам своїх організацій, а і всім, хто цього потребує. Найважливіше питання подолання пандемії – це суспільна підтримка. У складних ситуаціях ключову роль завжди відіграє громадське суспільство та громадські організації. В Запорізькій області – найпотужніші представники національних громад, вони показали свої можливості та використали свій потенціал на 100% у різних сферах допомоги під час карантину.

Учасники зустрічі зазначили, що тепер важливо спільними зусиллями долати наслідки світової пандемії. Нині готуються нові проекти, які буде  реалізовано у посткарантинний період. Сьогодні вже розробляються нові платформи комунікації в умовах подолання наслідків пандемії.