Мелітопольці взяли участь в науково-практичній конференції «Караїми. Історія і культура»

Мелітопольці взяли участь в науково-практичній конференції «Караїми. Історія і культура»

Рада національних товариств Миколаївської області провела 7 грудня   науково-практичну онлайн-конференцію «Караїми. Історія і культура», яка відбулася в рамках обласної Цільової національно-культурної програми «Збереження і розвиток етнічної, культурної й мовної самобутності національних меншин в Миколаївській області» за підтримки управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв.

У конференції взяли участь науковці й студенти ВНЗ, члени караїмських національно-культурних товариств м. Миколаєва, м. Мелітополя, м. Дніпра, м. Галича та ін.

Зокрема член правління Мелітопольського національно-культурного караїмського товариства «Джамаат» Олена Арабаджи розповіла про відомих караїмів Мелітополя, про діяльність караїмського товариства, яке розпочало свою роботу у  1991 році. Зокрема, товариство працює над збереженням пам’яті про діяльність відомих караїмських меценатів, популяризацією караїмської культури, підтримує зв’язок із товариствами караїмів в Україні та за кордоном. З 2011 року в місті діє караїмський центр та етнографічний музей «Кале». У грудні 2018 року елемент нематеріальної культурної спадщини «Традиція приготування  караїмських пиріжків (етъ аякълакъ) – рецепти караїмів міста Мелітополя Запорізької області» включений до Національного переліку елементів НКС України.