Грецькій Раді Запорізької області «Еллада» вже 27 років

Грецькій Раді Запорізької області «Еллада» вже 27 років

Коли постало питання про створення грецької спілки в Запорізькій області, рішення про його назву було прийнято одноголосно — Грецька Рада Запорізької області «Еллада», що підтверджене свідоцтвом № 9 від 16.08.1993, виданим управлінням юстиції Запорізької області.

Доленосну роль у створенні і розбудові цієї організації відіграли її перші керманичі. Найбільша заслуга першого голови організації — Спірідонова Шаліко Миколайовича — полягає в тому, що, не зважаючи ні на які труднощі і внутрішні проблеми,  «Еллада» залишилася єдиною!

Спірідонов Шаліко Миколайович очолював організацію «Еллада» понад одинадцять років.

Наступним головою організації був Халаджі Георгій Федорович. За часи його керівництва набув популярності ансамбль «Астерія». Успіх «Астерії» сприяв розвитку зв’язків «Еллади» як із грецькими громадами інших областей України, так і з іншими національними спільнотами Запорізької області.

Особливу роль в грецькій спільноті і в житті усього Запоріжжя відігравав Хаджинов Леонід Петрович. У 1955 році він закінчив Жданівський металургійний інститут і за розподілом прибув в Запоріжжя на трансформаторний завод, де пропрацював з 1955 року по 2001 рік і пройшов шлях від майстра до генерального директора й голови правління ВАТ «Запоріжтрансформатор».

Працю Леоніда Хаджинова було неодноразово відзначено нагородами, званнями і преміями СРСР, УРСР і незалежної України: він академік, заслужений машинобудівник Української РСР (1977); почесний громадянин міста Запоріжжя і Запорізької області (1997). За благодійну діяльність Леонід Петрович отримав звання Почесного громадянина Запоріжжя й Почесного члена Грецької Ради Запорізької області «Еллада».

Вагомий внесок у розвиток запорізької «Еллади» належить Володимиру Борисовичу Тахтамишеву, Олександру Володимировичу Асланову і Дмитру Івановичу Зурначіді. Їхні імена відомі як у Запоріжжі, так і в усій Україні.

З 2011 року біля керма «Еллади» перебуває Зурначіді Наталія Дмитрівна. Вона завжди знайде час і для зустрічей із представниками грецької діаспори інших міст, і для проведення фестивалю «Вогні Еллади», і для створення гуртків з вивченню історії грецьких поселень.

Наталія Зурначіді – гідна дочка свого батька. Закінчивши в 1986 році школу № 69 в м. Запоріжжі, вона стала студенткою історичного факультет Запорізького держуніверситету, приймала активну участь у громадському житті університету.

Ще студенткою п’ятого курсу почала нелегкий працювати у гімназії № 50. За 25 років викладацької діяльності Наталя пройшла шлях від фахівця до вчителя вищої категорії, має звання методиста. За успіхи в професійній діяльності нагороджена грамотами Запорізької міської ради, обласної державної адміністрації.

З перших днів заснування «Еллади» в 1993 році Наталія Зурначіді виявила себе завзятою та небайдужою. На її думку, головне завдання грецької діаспори України — інтеграція до українського суспільства та збереження національних традицій, культури та мистецтва греків, що мешкають в Україні.

«Еллада» завжди сприяла  розвитку поваги та інтересу до інших національних культур нашої держави та збереженню яскравих звичаїв і культурної спадщини греків України.

Грецька Рада Запорізької області «Еллада» є однією з найбільш активних громадських організацій національно-культурних товариств області.

Щороку Грецька Рада Запорізької області «Еллада» приймає  активну участь у презентації культур національних спільнот «Єдина Родина», в рамках всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці».

27 жовтня 2019 року у м. Запоріжжя відбулися урочисті заходи до Дня «Охі» та з нагоди 25 – річчя Грецької ради Запорізької області «Еллада». Зі святом грецьку спільноту привітали генеральний консул Республіки Греція у м. Маріуполі Георгіос Тассіопулос, представники Федерації греків України, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Владислав Мороко вручив почесні грамоти Департаменту активним членам грецького товариства та наголосив на безумовній підтримці заходів, спрямованих на розвиток міжнаціональних відносин, консолідацію національних меншин – громадян України та забезпечення миру та злагоди у багатонаціональному Запорізькому регіоні.

Бажаємо Грецькій Раді Запорізької області «Еллада» довгих років активної та плідної діяльності.